Możesz sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe domy dziecka i samodzielnie się z nimi skontaktować. Ich bazę teleadresową znajdziesz w zakładce „Placówki” na naszej stronie. Możesz także skorzystać z zakładki „Chcę pomóc”, wypełniając formularz. Pamiętaj o dokładnym opisaniu rzeczy. Dom, który będzie potrzebował Twojej pomocy, skontaktuje się z Tobą telefonicznie bądź mailowo.

 Chcę przekazać rzeczy dla dzieci, czy mogę je do Państwa przywieźć?

Niestety, nie posiadamy pomieszczeń, w których moglibyśmy magazynować rzeczy, aby następnie rozdysponować je pomiędzy poszczególnymi domami dziecka. Prosimy o skorzystanie zakładki „Chcę pomóc” znajdującej się na naszym portalu, gdzie można dodać ogłoszenie o oferowanej pomocy.

Chcę przekazać zabawki/ubrania po swoim dziecku, ale żaden z domów dziecka nie nimi zainteresowany. Czy domy dziecka nie potrzebują pomocy?

W placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu socjalizacyjnego, a więc w typowych domach dziecka, mieszkają dzieci powyżej 10 roku życia. Zabawki nie są już więc dla nich odpowiednim prezentem. Część domów dziecka niechętnie przyjmuje używane ubrania, zarówno ze względów sanitarnych, jak i z dotychczasowego złego doświadczenia, kiedy zniszczone rzeczy nie nadają się do dalszego użytku. 

Chcąc przekazać zabawki i ubrania, lepiej kontaktować się z rodzinnymi domami dziecka oraz rodzinami zastępczymi, które opiekują się także młodszymi dziećmi.